Vyrůstala jsem v rodině, kde se řízky klepaly každou neděli. Kde byl bílý chléb na denním pořádku, a kde se všechna jídla vařila výhradně z bílé mouky a cukru. Nepřišlo mi na tom nic divného. Jídlo bylo chutné a já jsem ho konzumovala velice ráda.

Jak jsem však rostla a zajímala se o svět, začala jsem pozorovat kolem sebe jednu zvláštní věc. Čím dál, tím častěji jsem se střetávala s lidmi, kteří trpěli nějakým zdravotním problémem. A ti, stejně jako malé děti každý den jedí bonbony, tak i tito lidé každý den konzumovali různé léky.
Mnoho léků. Na tlak, na cholesterol, na cukr či na žaludek. Nedokázala jsem pochopit, proč tito lidé berou užívání léků jako samozřejmost.

 „Čeká to i mě, když vyrostu? Skutečně i já budu muset užívat tolik léků, když budu dospělá?“

„Je to takto správně?“

Ptala jsem se sama sebe.
Na střední škole jsem se začala zajímat o stravování a zpracování potravin. O to, jaký vliv může mít jaká potravina na naše tělo a na naše zdraví. Postupně jsem přišla na to, že už staří Řekové poznali, jaký vliv má stravování na náš zdravotní stav a na náš život. Oni věděli, že jídlo může být pro člověka nejenom lékem, ale i jedem.

Tyto myšlenky mě zaujaly natolik, že už při výběru vysoké školy jsem věděla, kam bude můj život směřovat. Pochopila jsem, že mezi stravováním a výskytem různých zdravotních problémů existuje přímá souvislost. Tato oblast mě dokázala natolik fascinovat, že jsem si zvolila obor výživa lidí. Mým posláním se měla stát pomoc lidem žít zdravší a kvalitnější život. Vydala jsem se na celoživotní cestu studenta. Na cestu sebevzdělávání, která nikdy neskončí.

Vysoká škola pro mě znamenala utvrzení se v tom, že to, co jsem si vybrala, má smysl. Po pěti letech každodenního studia jsem byla připravená. Připravená pomáhat. Připravená dělat to, co bude v mých silách. Připravená ukázat lidem, že léky nejsou jediné řešení. Svoje vědomosti, které jsem nabyla, jsem nedočkavě chtěla vyzkoušet v praxi. S otázkou v mysli: „Skutečně to bude fungovat? Doopravdy dokážu lidem pomoct?“
Dnes, po pětileté praxi výživové poradkyně, si mohu s radostí říct:

„Funguje to!“ :)

Při mojí práci každý den vidím úžasnou věc. Lidé si díky mojí pomoci plní svoje sny. Odhodlaně se pouštějí do nových věcí a stejně tak i do toho, co si již léta přáli, ale odkládali to. Jsou sebevědomější. Začíná jim na sobě víc záležet. Nosí menší velikost oblečení. Již si nemusí vyčítat, že přišli na pracovní schůzku zpocení a zadýchaní. Už nestahují břicho doma před zrcadlem. Naopak. Užívají si život plnými doušky. A to vše s úsměvem na tváři. Je pro mě radostí a obrovským oceněním vidět je šťastné a spokojené.

Nakonec, pár jich už mýma rukama přešlo. Konkrétně pár stovek…

A zhubli jsme spolu jedno neuvěřitelné číslo.

Víte kolik?

Více jako 2 500 kilogramů!

To máte 10 000 kusů živočišného másla, 2,5 tuny mouky nebo jednoho velikého slona :)

Před pár lety bych nevěřila, že je to možné dokázat. Dnes už vím, že to možné je a pokračuju dále.

Jak se mi to vše povedlo?

Při mojí práci dbám na to, abych všechny potraviny, které svým klientům doporučuji, i sama vyzkoušela. Jaká bych byla výživová poradkyně, kdyby to tak nebylo?

Neřídím se zázračnými tabletkami, hladovkami či zákazy. Vím, že jsme jen lidé. A lidé mají svoje chyby. Dokážou občas „zhřešit“. Já nejsem výjimkou.

Mým cílem je naučit své klienty vyznat se v celém tom obrovském sortimentu potravin, které nám dnešní svět nabízí. Vysvětlit a poradit, co Vám může pomáhat a co naopak škodit. Naučit Vás, že potraviny, které mají „divný název“, nechutnají divně a nemusíte z nich mít strach. Stejně tak Vám pomoct v tom, abyste mohli svůj život žít bez celoživotního stresu a strachu, z čeho přiberete.

Pestrá a zdravá strava je mi velice blízká. Ráda doma experimentuji s novými recepty z netradičních potravin a dokážu z nich vytvořit chutné a lákavé pokušení. A dokonce ani můj přítel si toho téměř nikdy nevšimne. Ale pssst. Neprozraďte mu to ;)

Dnes už mohu šťastně říct, že moje práce pomáhá lidem měnit životy. Jsem jejich pravou rukou na začátku zrodu jejich nového životního stylu. To je to, co jsem dlouhou dobu hledala. To je to poslání, které dává mému životu smysl. Každé ráno vstávám s tím, že dnes opět svým klientům pomůžu žít zdravý a plnohodnotný život s úsměvem na tváři.

A navíc… Jsem takový malý „plnič“ snů :)

Proto byste Vy sami svoje sny o ladnějších křivkách, lepším zdraví a menším oblečení nikdy neměli vzdávat. Protože tak, jak řekl Mark Twain:

„Neodpoutávejte se nikdy od svých snů. Protože když zmizí, budete sice dále existovat, ale přestanete žít.“

Já jsem sama sobě a stovkám lidí již pár snů splnila, dovolte mi, abych splnila i ten Váš…

Ing. Iva Šestáková

Odborník na zdravou výživu

Iva a její reference

Mohli jste o mně slyšet

Vzdělávání je základ úspěchu

Objednat se

Nikdy se nevzdávejte svých snů o dokonalé postavě, pevnějším zdraví a vyšším sebevědomí. Zasloužíte si to.

Napište mi...

© 2016 IVA ŠESTÁKOVÁ